Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії була створена 30.01.2015 року згідно з наказом № 10⁄1 «Про внесення змін у назви кафедр» на базі кафедр "Анестезіології та інтенсивної терапії" та "Анестезіології, інтенсивної терапії, медицини невідкладних станів та серцево-судинної хірургії" у зв’язку з евакуацією університету за новою юридичною адресою. Кафедра проводить навчання студентів:

 • За спеціальністю «Медицина» з навчальних дисциплін: «Підготовка офіцерів запасу» - модуль «Домедична допомога в екстремальних ситуаціях»; «Анестезіологія та інтенсивна терапія»; «Екстрена та невідкладна медична
  допомога».
 • За спеціальністю «Стоматологія» з навчальних дисциплін: «Підготовка
  офіцерів запасу»  - модуль «Домедична допомога в екстремальних ситуаціях»,
  «Екстрена та невідкладна медична допомога».
 • За спеціальністю «Фармація,промислова фармація» з навчальної дисципліни «Підготовка офіцерів запасу»  -
  модуль «Домедична допомога в екстремальних ситуаціях».

Кафедра здійснює підготовку лікарів інтернів за фахом «Анестезіологія» та «Медицина невідкладних станів». Для лікарів з цих фахів на кафедрі проходять передатестаційні цикли удосконалення лікарів та курси тематичного удосконалення.

Співробітники кафедри надають висококваліфіковану лікувально-консультативну допомогу мешканцям Донецької області.

Навчальна та лікувальна робота проводиться у лікувальних установах міст Краматорська, Слов’янська та Маріуполя, яким згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 46 від 05.02.2015 р. «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14 вересня 1998 року № 273», надано статус клінічних.

Основні наукові напрямки роботи кафедри – оптимізація сучасних технологій безпеки хворих під час оперативного втручання в умовах обмежених ресурсів; мікробіологічний моніторинг та оптимізація використання антибіотиків в інтенсивній терапії хворих хірургічних стаціонарів. Удосконалення діагностики, лікування та профілактики періопераційних ускладнень.